plen
S11 Offices Białystok

Lokalizacja: Białystok, Al. Solidarności

Powierzchnia: 6.828 m²

Projekt: 2017

Autorzy: Bogdan Pszonak, Martynas Bernecki, Piotr Matuszek

 

Teren pomiędzy aleją Solidarności i ul. Zwycięstwa jest obecnie bardzo zaniedbany. Powoli jednak ulega transformacjom, stając się niebawem jednym z ważniejszych terenów inwestycyjnych w śródmieściu Białegostoku. Wybór wyeksponowanej działki na budynek biurowy klasy A nie jest przypadkowy.

Naszym zamiarem było stworzenie współczesnej i oryginalnej formy budynku, który tworzyłby akcent przy ważnej arterii miasta. Od strony wschodniej działka sąsiaduje z terenem przeznaczonym na zieleń zorganizowaną. Skwer zaprojektowaliśmy jako integralną część działki inwestycyjnej, nadając mu funkcję rekreacyjną. Zaprojektowany z dbałością o detal podnosi atrakcyjność miejsca dla przyszłych użytkowników projektowanego budynku.

Na elewacjach budynku dominują wertykalne podziały, które nadają bryle porządek i elegancję. Od strony wschodniej – kierunku najazdu z centrum miasta – budynek wyróżnia się przeszkleniem z charakterystycznymi pionowymi żaluzjami. Skośne podcięcie w elewacji na poziomie dwóch pierwszych kondygnacji wprowadza dynamikę i otwiera parter budynku na otoczenie, zwłaszcza na przylegającą przestrzeń publiczną – zielony skwer.

info